GLISS KUR Thermo-Protect (Blow-Dry Oil)

Gliss Kur – je značka s 50 ročnou tradíciou, ktorá vznikla pod ochranou kozmetickej spoločnosti Schwarzkopf. Vytvárajú produkty, ktoré vám majú pomôcť splniť sen o lesklých, jemných a zdravých vlasoch.

Všetky kozmetické rady ladia s rôznymi potrebami vlasov a obsahujú vybrané aktívne látky.

GLISS-KUR-Thermo-ProtectVlastnosti/zloženie

Thermo-Protect Gliss Kur Blow-Dry Oil je produkt založený na formule Thermo Protect. Pozostáva z deviatich vzácnych skrášľujúcich olejov, ktorých ľahučká formula zaručuje jemnosť a kompletnú ochranu vlasov. Tento produkt je určený pre všetky typy vlasov, ktoré potrebujú povzbudiť pred stylingom a sušením.

V zložení Gliss Kur Thermo-Protect je deväť olejov. Prvý je slnečnicový olej a hneď za ním je argánový olej. Tieto dva sú zodpovedné za výživu, hydratáciu a posilnenie, ako aj prirodzenú ochranu pred vysokými teplotami. Ba čo viac, Gliss Kur sa skladá zo svetlicového oleja (vytvára ochrannú vrstvu na vlasoch), dokonale sa absorbujúceho makadamiového oleja, lesk dodávajúceho olivového oleja, mandľového oleja a marhuľového oleja (zodpovedného za výživu), ale aj sezamového oleja a mimoriadne vzácneho ružového oleja.

Gliss Kur Blow-Dry Oil má vo svojej formule aj UV filtre, ktoré majú chrániť vlasy pred škodlivým slnečným žiarením. Avšak rovnakú funkciu majú aj oleje, takže tieto ingrediencie tu sú nadbytočné. Navyše, konzervanty a vône s potenciálne dráždivými účinkami, ktoré môžu zvýšiť citlivosť pokožky.

Formula/balenie

Gliss Kur Thermo-Protect Blow-Dry Oil je dosť tekutým olejom. Na jednej strane je to plus, pretože nezaťažuje vlasy a ľahko sa absorbuje. Na druhej strane to nie je hutný produkt a ľahko to s ním môžete prehnať. Jeho sladká, medová vôňa nie je obzvlášť intenzívna, avšak nejakú dobu sa na vlasoch udrží. Samotný olej má intenzívnu žltú farbu.

Dizajn tohto produktu nie je tou najkrajšou vecou, ale od toho typu dostupného vlasového oleja sa nedá očakávať veľmi veľa. Gliss Kur Blow-Dry Oil si môžete kúpiť v plastovej fľaštičke, trochu plochej a úzkej smerom nahor. Pohodlne sa drží aj vtedy keď je mastná. Premyslený sprej uľahčuje aplikáciu a zvyšuje jeho efektivitu. Rozprašovač dokonale nanáša olej na vlasy bez toho, aby za sebou zanechal nepekné mastné škvrny.

Použitie/účinky

Gliss Kur Blow-Dry Oil sa používa stále vtedy, keď si potrebujete upraviť vlasy. Mal by sa naniesť hneď po umytí vlasov, ale predtým, ako budete pokračovať v ich úprave. Uterákom vysušené, stále vlhké vlasy nasprejujte vhodným množstvom prípravku. Avšak musíte byť opatrné, aby sa vám olej nedostal do očí. Naneste produkt dôsledne a rovnomerne.

Odporúča sa kvôli:

 • deviatim prírodným olejom v zložení
 • technológii thermo-protect pre ľahší styling
 • expresnú absorbciu do pokožky hlavy a vlasov
 • praktickú fľaštičku a rozprašovač
 • sústredenie na úpravu vlasov
 • sladkú medovú vôňu
 • ľahučkú formulu

Neodporúča sa kvôli:

 • potenciálne nepriaznivé látky v zložení
 • slabý dizajn a kvalitu balenia
 • možnosť podráždenia očí počas stylingu
 • strednej efektivite