KERASTASE Elixir Ultime (Oleo-Complexe)

Kerastase – je v súčasnosti vedúcou značkou spomedzi tých, ktoré ponúkajú produkty pre starostlivosť o vlasy. Táto parížska spoločnosti sa špecializuje na osobitú, na mieru šitú kozmetiku pre všetky typy vlasov.

Neuveriteľným objavom posledných mesiacov sú prírodné oleje na vlasy, ktoré obohatili kolekciu Elixir Ultime.

KERASTASE-Elixir-UltimeVlastnosti/zloženie

Vlasový olej Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe je univerzálny vlasový olej pre všetky typy vlasov, ktorého hlavnou úlohou je skrášliť vlasy. Komplex perfektne vybraných olejov poskytuje všestrannú každodennú starostlivosť o vlasy. Kombinácia 4 zjemňujúcich olejov zlepšuje vzhľad vlasov už po použití pár kvapiek. Vlasy nadobúdajú lesk a hodvábnu hladkosť.

Spomedzi štyroch vlasových olejov je číslom jedna kukuričný olej, ktorý vyživuje vlasy a upokojuje podráždenú pokožku hlavy. Kerastase Elixir Ultime obsahuje aj argánový olej vo veľkom množstve, ktoré im poskytuje ochranu pred teplom a regeneruje vlasy. Prírodný kaméliový olej zaručuje hladkosť a lesk, zatiaľ čo pracaxi olej spevňuje štruktúru vlasov.

Okrem týchto štyroch zjemňujúcich olejov obsahuje Kerastase Elixir Ultime prchavé a ľahko zmývateľné silikóny, ktoré vyhladzujú a chránia vlasy. Nanešťastie, môžu byť aj príčinou mastnej pokožky hlavy a zaťaženia vlasov. Na konci zloženia je aj nadbytočný alkohol. Má uľahčiť absorbciu výživných látok obsiahnutých v produkte, avšak v skutočnosti vysušuje a dráždi.

Formula/balenie

Vlasový olej Kerastase Elixir Ultime v zlatej verzii je dosť hustým prípravkom. Jeho formula by mala ladiť so všetkými typmi vlasov, ale v skutočnosti môže byť pre riedke vlasy dosť ťažkým. Je rozhodne lepší pre husté a krepovatejúce vlasy. Má veľmi silnú, parfumovú vôňu – trochu sladkú, ale nedusivú.

Charakteristickým na olejoch v kolekcii Elixir Ultime je ich elegantné balenie. Základná verzia Elixir Ultime Oleo-Complexe má veľmi ťažkú fľaštičku vyrobenú z hrubého skla, ktoré v sebe drží vzácne oleje. Aplikácia je ľahšia vďaka praktickej pumpičke pre presné dávkovanie prípravku. Jedinou nevýhodou je, že vám môže fľaštička ľahko vypadnúť z mastných rúk a rozbiť sa.

Použitie/účinky

Výrobca odporúča tri aplikačné metódy, ktorých voľba by mala závisieť od očakávaných výsledkov. Elixir Ultime môžete naniesť na uterákom vysušené vlasy pred stylingom, pre ich ľahšie rozčesanie. Na už upravené vlasy, po ich celej dĺžke alebo na samotné končeky pre lesk. Avšak môže sa používať aj pri každodennej starostlivosti o vlasy pre ich ochranu voči nepriaznivým faktorom.

Odporúča sa kvôli:

  • štyrom vzácnym olejom v zložení
  • univerzálnej skrášľujúcej formule
  • veľmi elegantnému dizajnu
  • praktickej pumpičke pre ľahšiu aplikáciu
  • vhodný pre všetky typy vlasov
  • príjemnej, trochu sladkej vôni

Neodporúča sa kvôli:

  • potenciálne dráždivým ingredienciám v zložení
  • vysokej cene
  • sklenenej, nepraktickej a ľahko rozbiteľnej fľaštičke
  • možnosti zaťaženia riedkych vlasov