MOROCCANOIL Original Oil Treatment

Moroccanoil – značka, ktorá bola vytvorená nečakane počas cesty, kedy jej zakladateľ, po neúspešnom farbení vlasov, objavil silu argánového oleja na vlasy. Mottom, ktoré sa stalo neodlúčiteľnou súčasťou značky, je krása ukrytá v olejoch.

Moroccanoil má vo svojej ponuke kozmetické sady, z ktorých sú najpopulárnejšie dva vlasové oleje v sade Oil Treatment – pre svetlé vlasy a pre všetky typy vlasov.

moroccaniol

Vlastnosti/zloženie

Vlasový olej Moroccanoil Original Treatment bol vytvorený pre všetky typy vlasov (aj citlivé blond vlasy, hoci pre nich vytvorila značka aj inú verziu produktu). Moroccanoil Treatment je základná kúra na vlasy – regeneruje, vyživuje, posilňuje, ozdravuje, skrášľuje, uľahčuje styling a oživuje vlasy. Vlasový olej od tejto značky pozitívne mení vlasy.

Moroccanoil Treatment sa všeobecne považuje za najlepší prípravok s argánovým olejom na svete, avšak nie je to jeho jediná ingrediencia. Okrem argánového oleja obsahuje Original Oil Treatment aj zázvorový olej, hydrogénny ricínový olej, levanduľový esenciálny olej (bohužiaľ, nie dobrý pre vlasy). Formula Moroccanoil Treatment bola obohatená o proteín z pšeničných klíčkov. Nanešťastie, obsahuje aj ďalšie dodatočné látky okrem argánového oleja, ktoré by v ňom mal byť hlavnou aktívnou látkou.

Toto však nie je koniec nepríjemných prekvapení. Moroccanoil Original Oil Treatment má vo svojom zložení veľa konzervantov, upchávajúcich látok, alkoholy (ktoré by v ňom podľa etikety nemali byť) a xanthanovú gumu. Rozhodne to nie je najlepšie zloženie pre vlasy.

Formula/balenie

Moroccanoil Original Treatment je vlasový olej s dosť tekutou formulou. Takáto konzistencia uľahčuje aplikáciu a zvyšuje efektívnosť prípravku. Tiež spôsobuje, že Moroccanoil sa veľmi dobre absorbuje do vlasov bez vytvorenia mastnej vrstvy. Olej má zlatú farbu s odtieňmi oranžovej, ktorá bola, bohužiaľ, vytvorená farbivami, prítomnými v zložení. Original Treatment má veľmi peknú vôňu.

Fľaštička Moroccanoil Original Treatment je plochá a vyrobená z tmavého skla. Nie je praktická a ľahko vám môže z mastných rúk vypadnúť. Tmavé sklo by teoreticky malo chrániť produkt pred slnečným žiarením. Dávkovanie vlasového oleja Moroccanoil sa vykonáva pomocou k sade priloženej pipety, ktorú môžete vymeniť za vrchnák.

Použitie/účinky

Pre pokrytie vlasov s Moroccanoil Original Treatment, vám stačí aplikovať 1-2 pumpičky priamo na pramene. Najlepšie tento prípravok pôsobí na umyté a uterákom vysušené vlasy, ak sa aplikuje od polovice dĺžky vlasov. Moroccanoil Treatment je vhodný aj pre aplikáciu na suché vlasy alebo ako prídavok k iným prípravkom. V každom prípade sú jeho účinky rozdielne.

Odporúča sa kvôli:

 • obsahu argánového, zázvorového a ricínového oleja
 • ľahučkej formule so skvelou absorbciou
 • prídavku proteínu z pšeničných klíčkov
 • účinku na všetky typy vlasov
 • kombinácii regeneračných a skrášľujúcich schopností
 • pipetovému dávkovaču
 • použitiu aj na mokré, aj suché vlasy

Neodporúča sa kvôli:

 • množstvu nadbytočných látok v zložení
 • prítomnosti alkoholu a konzervantom
 • potrebe výmeny vrchnáku
 • ťažkej sklenenej fľaštičke, ľahko rozbiteľnej
 • nevhodnosti pre olejovanie pokožky hlavy